Facebook se mění: Nabízí černý vzhled a nový design

To, po čem celá řada uživatelů volala už prakticky od masovějšího rozšíření Facebooku, se konečně stalo skutečností. Stále ještě největší sociální síť nyní přichází s možností změnit stávající ikonické světlemodrobílé uživatelské rozhraní na černé. Změnit hlavní barvy síť nabízí vůbec poprvé během své existence. Proto je to taková událost. Vedle této změny došlo i k upravení celkového rozložení jednotlivých funkcí a celkovému vzhledu stránky. Přestože Mark Zuckerberg, zakladatel a stále i SEO Facebooku, změnu avizoval poměrně dlouho dopředu, a to téměř rok, nevědělo se, kdy k ní skutečně dojde. To už nyní víme. 

Černý vzhled Facebooku

Černý vzhled je více uhlazený a designově odpovídá současným trendům, více také připomíná hlavně mobilní aplikace. Jeho výhodou by pak mělo být i to, že šetří oči a je lépe viditelný v zhoršených světelných podmínkách. Vedle toho černá působí obecně elegantněji a v současném světě digitálních technologií se těší mezi vývojáři velké oblibě. 

Jak nastavit černý Facebook?

Pakliže vám prostřednictvím sociální sítě ještě nepřišlo upozornění, že můžete barvu změnit, patrně se to stane v nejbližší době, a to v rámci dnů. Facebook ostatně avizuje, že by v tuto chvíli měla být funkce přístupná již většině uživatelů. Pakliže vám dosud ne, máte možnost se podívat do nastavení, zda již nemáte možnost aktivovat nový vzhled. Jestliže ano, jednoduchý průvodce vám ukáže nové grafické možnosti sítě. Stejně tak jako tlačítko k přepínání světlého a tmavého režimu.

Nicméně, nejste nuceni takovou změnu provést. Stejně tak se můžete posléze vrátit k současnému vzhledu, pakliže zjistíte, že vám ten černý nesedí. Nicméně je dosud nejasné, zda taková možnost zůstane i do budoucna. Patrně bude možné dále možné přepínat mezi světlou a tmavou verzí Facebooku, nicméně nový designerský vzhled patrně zůstane. Jedná se sice jen o kosmetickou změnu, nicméně změna je život a proč nevyzkoušet novou barvu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*