Telefon se dvěma displeji můžete nyní koupit i u nás

Možná si někteří vzpomenete na doby, kdy telefony dva displeje měly. „Véčka“ (jak byly takové telefony označovány) jsou sice dávno za zenitem, ale technicky vzato dva displeje měly. Zpravidla šlo o jeden hlavní displej o velikosti 2-3 palců a vedlejší displej (u lepších modelů dokonce i barevný) o velikosti zhruba 1 palec. Dnes ale nehovoříme o těchto telefonech. Na trh se totiž dostává žhavá novinka LG G8X ThinQ s podporou druhého displeje, tzv. Dual Screen.

Zdroj: https://www.lg.com/us/mobile-phones/g8x-thinq-dual-screen#none

Dva plně funkční OLED displeje pro ty nejnáročnější uživatele

Na telefony jsou dnes kladeny poměrně vysoké nároky, a tak není divu, že se jednotliví výrobci snaží své produkty inovovat a vyhrát tak v boji o zákazníky. Korejská společnost LG se rozhodla o zákazníky zabojovat poněkud netradičním modelem. Na trh totiž uvádí model LG G8X Thin. K dispozici vám jsou dva nadupané OLED displeje, každý o velikosti 6,4 palce, s rozlišením 2 340 × 1 080 a podporou HDR.

Ideální pro multitasking

Obrovskou výhodou je, že G8X ThinQ se na první pohled tváří jako obyčejný smartphone. Druhý displej se k telefonu jednoduše připojuje, dá se říci, pomocí pouzdra, díky kterému můžete mít jednotlivé obrazovky oddělené (na jedné sledovat film a na druhé pohodlně textovat s přáteli) nebo je k sobě připojit a užít si tak maximální zážitek při prohlížení webu, sledování filmů a hraní her. Jde zkrátka o skvělého pomocníka nejen do práce, jelikož multitasking dostává se dvěma displeji úplně nový rozměr. Záleží čistě na vás a na vašich potřebách, jak se dvěma displeji vlastně naložíte.

Zdroj: https://www.lg.com/us/mobile-phones/g8x-thinq-dual-screen#none

Herní parťák do kapsy

Patříte-li mezi hráče, je toto ideální telefon pro vás. Gigant LG si je moc dobře vědom, že na poli mobilních telefonů je konkurence vysoká a nadupané komponenty pro přilákání zákazníka často nestačí. Absence ovladačů při hraní her, jako známe třeba u konzolí, bývá u mobilních telefonů častou výtkou. Často totiž displeje nedokážou tak citlivě snímat dotek, a také mohou ovládací prvky zabírat velkou část displeje. Zážitek z hraní pak spíš bývá zklamáním než opravdovou zábavou.

To však není případ LG G8X ThinQ. V případě potřeby lze totiž druhý displej využít jako ovladač vhodný jak pro závodní hry, střílečky, tak i skákačky a sportovní hry. To celé potom podtrhávají nadupané komponenty (8jádrový procesor, RAM paměť 6 GB a baterie o kapacitě 4000 mAh) zajišťující ten nejlepší výkon.

Nadchne i fotografy

Pokud telefon vybíráte zejména s ohledem na kvalitu foťáku, u tohoto modelu rozhodně nepřijdete zkrátka. Vzadu totiž najdete duální fotoaparát (12 Mpx (f/1,8), 13 Mpx – ultraširokoúhlý (f/2,4). Na své si potom přijdou i milovníci selfie, kteří fotky budou moci pořizovat pomocí 32 Mpx fotoaparátu. LG G8X dokáže pořizovat přímo dechberoucí fotografie, a to také díky optické stabilizaci, která dokáže eliminovat vliv chvění na výsledná videa a fotky.

Spousta dalších vychytávek

Za zmínku určitě stojí i malý nenápadný displej umístění na zadní straně telefonu, který vás informuje o důležitých notifikacích. Ideálně se hodí, když zavřete pouzdro (tzn. telefon displeji k sobě). Minimalizujete tak možnost poškrábání displejů, ale zároveň nepřijdete o důležitá upozornění.

Zdroj: https://www.lg.com/us/mobile-phones/g8x-thinq-dual-screen#none

U modelu LG G8X ThinQ najdete také spoustu standardních vychytávek, které byste u telefonu s cenou okolo 20 tisíc očekávali. Jde například o podporu WiFi 5, funkci Quick Charge 3.0, NFC platby, čtečku otisků prstů v displeji, voděodolnost a optickou stabilizaci obrazu. Nadšení budou i trochu nešikovní uživatelé. Tento telefon se totiž pyšní zvýšenou odolností proti pádu danou armádním standardem MIL-STD-810G. Docela překvapující je skutečnost, že smartphone běží na Androidu 9.0, avšak lze s nejvyšší pravděpodobností očekávat i možnost upgradu na Android 10.0.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*