V září vyjde nový iOS, ale jen pro iPhone a iPod

Uživatelé chytrých telefonů od společnosti Apple se v letošním roce dočkají nového operačního programu pro své chytré telefony, nebo iPody. iOS 13 by měl být uživatelům k dispozici v září letošního roku.

V září vyjde nový iOS, ale jen pro iPhone a iPod

Společnost Apple nezahálí a žene vývoj svých zařízení kupředu. Nový iOS 13 tak přináší spoustu nových funkcí, na které se můžeme v září těšit. Zpočátku kolovaly fámy, že by nový operační systém měl být dostupný až od iPhone 6, tudíž by uživatelé stále ještě populárního iPhone SE měli smůlu. Tyto spekulace se ale nepotvrdily, a nově tak vyšla informace, že iOS 13 bude dostupný stále i pro iPhone SE.

Mohlo by se zdát, že majitelé iPadu ostrouhali. Není tomu tak. iPady budou mít nově svůj vlastní operační systém. Majitelé iPodů se musí mít ale na pozoru, ti musí vlastnit iPod touch (7. generace), aby pro ně byl iOS 13 dostupný.

Další porce funkcí v iOS13

Hlavním vylepšením by měl být tmavý režim. Není tomu tak dávno, co se objevila možnost zapnout si tmavý režim v rámci aplikace Messenger, a lidé ji dost často využívali. Teď s tmavým režimem přichází i společnost Apple, a to rovnou v rámci nového operačního systému. Tmavý režim tak poskytuje jednak příjemnější prostředí pro oči, a také právě sjednotí celý vzhled, takže už nepůjde jen o pár aplikací, ve kterých lze „temný“ režim nastavit.

Mezi další nové funkce, na které se v září můžeme těšit, je například vylepšení systémové aplikace Fotoaparát, která nabídne nové filtry a podstatně zajímavější ovládání. Fotoaparát na svých iPhonech používáme denně, a tak nové efekty a filtry jistě potěší.

Většina vylepšených funkcí se dotkne hlavně Siri. Ta by teď měla být ještě chytřejší, a intuitivnější, například aplikace Připomínky by se automaticky měla se Siri propojit.

Pro milovníky různých emoji tu je také připravená novinka, to jsou tzv. MeMoji. Můžete si tak vytvořit vlastní emotikony nebo samolepky, které můžete dále používat ve svých konverzacích.

A co je nejdůležitější!

Systém by měl mít dvojnásobnou rychlost oproti stávajícímu, ale s menší potřebou využití úložiště v telefonu. A to je rozhodně dobrá zpráva hlavně pro majitele zařízení s menší kapacitou úložiště. Důraz je v novém operačním systému kladen samozřejmě i na zabezpečení, které je už i tak u společnosti Apple na vysoké úrovni. Rozhodně se tedy máme na co těšit!